Wargaming.net Ligi İçin Finalde Yarışacak Takımlar Belli Oldu

0
53 views

Wargaming league

Wargaming.net tarafından Varşova’da düzenlenecek olan Büyük finalde yarışacak 12 takım belli oldu.

Kendi ülkelerinin en iyileri olan bu takımlar çok yakında şampiyonluk için kıyasıya bir yarışa girecekler. Finallerde Avrupa’yı Virtus.PRO ve Schoolbus temsil ederken, Reforn ve YaTo Çin adına katılıyor. Çin’le birlikte Asya bölgesinden katılan iki takım daha var: ELONG ve ARETE. Rusya adına mücadele edecek takımlar Natus Vincereve ve HellRasiers olurken Kuzey Amerika’dan da RUlette ve eLevate yarışıyor olacak. Gösterdikleri üstün başarı ve sağlam oyun teknikleri nedeniyle finallere katılmaya hak kazanan isimler ise Kazna Kru ve Santa Claus and Six Deers oldu.

“Bu yılın finalistleri dünyanın dört bir yanından gelen son derece yetenekli ekipler”diyen Global eSpor Direktörü MoFadl, sözlerine şunları ekledi“2014’te Wargaming.net Ligi’nde gösterdikleri performans ile profesyonel E-spor oyunculuğunun çıtasını oldukça yükselttiler. Şu anda dünya şampiyonu kim olacak tahmin edemiyorum ama bildiğim bir şey var o da Büyük Finallere katılan her oyuncu orada olmayı ve resmi web sitesinde adının yayınlanmasını bileğinin hakkıyla elde etti.”

Wargaming.net Ligi’nin resmi Twitch hesabından 2 Nisan Perşembe günü canlı yayınlanan çekiliş sonunda, karşı karşıya gelecek takımlar 4 ayrı grupta şu şekilde yerleştiler:

A Grubu                                                                             B Grubu
SCHOOLBUS (EU)                                                         ARETE (APAC)
YATO (CN)                                                                       HELLRAISERS (CIS)
RULETTE (NA)                                                               KAZNA KRU (WC)

C Grubu                                                                             D Grubu
NATUS VINCERE (CIS)                                                ELEVATE (NA)
ELONG (APAC)                                                               VIRTUS.PRO (EU)
RG.RAZER (CN)                                                              WPSC6 (EC)

İlk gün mücadeleler yukardaki gruplar arasında geçecek ve ikinci güne gelindiğinde geriye 8 takım kalmış olacak. Ardındanher grubun en iyi iki takımı eleme turlarına başlayacak ve çeyrek final, yarı final derken nihayet finale yükselmek için karşı karşıya gelecek.

Oyuncular tüm maçların detaylarına ve saatlerine Büyük Finallerin resmi sitesinden ulaşabilir, kimin şampiyon olacağı konusundaki öngörülerini paylaşabilirler. Sitede aynı zamanda takımlar, EXPO XXI merkezi ve internet üzerinden maçların takip edilebileceği mecralar hakkında bilgiler de yayınlanıyor olacak.

-Basın Bülteni