Kaan Kural, LoL TV’de Yorumculuk Yapmaya Başladı

0
74 views

Özellikle basketbol severlerin çok yakından tanıdığı bir isim olan tecrübeli spor yorumcusu Kaan Kural, League of Legends profesyonel lig maçlarının yayınlandığı internet kanalı LoL TV’de yorumculuk yapmaya başladı. Kaan Kural artık Türkiye, Amerika, Asya, Avrupa Ligi maçlarında ve bu liglerin tüm uluslararası turnuvalarında analiz ve yorumlarıyla yer alacak.

kaan kural league of legends

Türkiye’de özellikle basketbol severlerin yakından tanıdığı yılların spor yorumcusu Kaan Kural, League of Legends eSpor karşılaşmalarını yorumlamak üzere Riot Games ile anlaştı. Türkiye’de spor seyircisinin sevdiği isimlerden olan Kural, 4 Nisan’da 5 binden fazla seyircinin katılımıyla Volkswagen Arena’da gerçekleştirilen Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Finali’nde analiz masasındaydı. Artık LoL TV’de canlı yayınlanan dünya ligleri maçlarına yorumlarıyla eşlik etmeye devam edecek.

kaan kural lol

Kural, Türkiye’nin ilk profesyonel eSpor ligi olan League of Legends Şampiyonluk Ligi’nin yanı sıra Kore, Amerika, Asya, Avrupa Ligi maçlarında ve tüm uluslararası turnuvalarda Twitch üzerinden yayın yapan LoL TV kanalında analiz ve yorumlarıyla yer alacak.

“Dijital Dünya Büyüdükçe eSporun Büyümesi Kaçınılmaz”

Kendisinin de bir oyuncu olduğunu ve iyi bir oyunu seyretmekten keyif aldığını ifade eden Kural, eSpor organizasyonlarında dünyanın en iyilerini izlemekten büyük heyecan duyduğunu söyledi. Dijital dünya büyüdükçe eSporun da büyümesinin kaçınılmaz olacağına dikkat çeken Kural, “Her kültür, her topluluk kendine özgü eğlence anlayışını ve rekabete dayalı müsabakalarını şekillendirir. Dijital dünyanın her geçen gün büyüdüğü günümüzde eSporu her yıl değil, her gün katlanarak büyüyen ve yayılan bir eğlence anlayışı olarak görüyorum” diye konuştu.

“Türkiye eSporda Dünyayı Çok Yakından Takip Ediyor”

Dünyada eSporun yaygın olduğu ülkelerle Türkiye’yi kıyasladığında benzer bir gelişmişlik seviyesinin söz konusu olduğunu söyleyen Kural, “Türkiye, genç nüfusuyla dijital yaşama çok hızlı uyum sağlayabilen ve eSporda da büyük potansiyeli olan bir ülke. eSpor konusunda bugün belki lider değil de takipçi konumundayız, ama bunun kesinlikle tampon tampona bir takip olduğuna inanıyorum” dedi.

-Basın Bülteni