Far Cry 4 Heyecanla Bekleniyor

0
30 views

ubisoft-teases-far-cry-4-elephants

Far Cry 4, Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayınlanacak aksiyon/macera oyunudur. 2012’de boy göstermiş, serinin üçüncü oyunu olan Far Cry 3’ten sonra dünya çapında büyük merakla beklenen Far Cry 4, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One ve PC ortamına çıkacak. Far Cry 4’ün Avrupa için çıkış tarihi 18 Kasım 2014 olarak biliniyor.

Far Cry 4 seride ilk defa hikayenin geçtiği bölgenin yerlisini baş kahraman olarak ele alıyor. Tek oyunculu hikaye modunda Ajay Ghalde isimli Nepalli bir adam vatanı Kyrat’a geri dönüyor ve bu esnada bölgede sivil savaş hüküm sürüyor. Serinin diğer oyunları gibi biraz sıradışı bir kahramana sahip olan Far Cry‘te Ajay, fiziksel görünümüyle de dikkat çekiyor.

Oyunun geçtiği mekanlar ve oynanışa yedirilmiş yeni özellikler oyuncuyu serbest dünyada bıraktığı kadar görev takibi ve hikayeye de aynı derece yoğunlaşır biçimde. Etrafla iletişim olabildiğince arttırılmış, vahşi doğada bulunan hayvanları kullanabilmeye kadar bir sürü etkileşim Far Cry 4’ün doğasıyla iç içe olmamızı sağlayacak.

Oyundan yeni haberleriyle sık sık gündeme düşen oyun için Ubisoft en son oynanış süresi hakkında yorumda bulundu. Far Cry 4‘teki tüm içerikleri tamamlamak yaklaşık 35 saat sürecek. Oyunun grafikleri ve oyun motoruna da bakacak olursak henüz duyurulmamış PC sistem gereksinimleri yüksek tutulacak gibi görünüyor.

Far Cry 4, 18 Kasım’da yeni ve eski nesil konsollarda birlikte PC’ye de gelecek.