HTC Desire 816 İncelemesi

0
145 views

htc-desire-816

HTC, One (M8)’in rüzgarını arkasına alarak, Android pazarının farklı alanlarında dahaa hissedilir bir varlık göstermek istiyor. Desire 816, donanım ve tasarımıyla hme kullanıcıların hem de firmanın beklentilerini karşılayabilecek bir model.

2014’ün büyük ekranlı ve uygun fiyatlı telefonların yılı olacağı belliydi. Her büyük marka gibi HTC de bu trende uygun bir modelle kullanıcıların karşısına çıktı. Desire 816, karizmatik ağabeyi One (M8)’den de izler taşıyor. Aralarındaki en büyük fark ise One (M8)’in plastik değil, özel işlenmiş bir metal gövdeye sahip olması. Desire 816’nın gövdesi plastik ama verdiği his en güçlü rakibinin telefonlarındaki gibi ucuz değil.

Telefon, malzeme kalitesiyle HTC’nin standartlarını yakalıyor. Tasarıma ilişkin tek handikabı, ekranının büyüklüğünden ötürü gövdesinin de oldukça büyük olması. Bundan ötürü Desire 816’ın her cebe uygun olmadığını söyleyebiliriz. Telefonun sağ tarafında büyükçe bir kapak altında nano SIM kart yuvası, kapatılmış ikinci SIM kart yuvası ve microSD hafıza kartı yuvası yer alıyor. Evet, telefonda aslında ikinci bir SIM kart yuvası mevcut ama telefonun ülkemizde satılan versiyonunda bu yuva aktif olarak kullanılamıyor ne yazık ki. Üst tarafında kulaklık girişi ve gürültü engelleme mikrofonu bulunan telefonun micro-USB girişi alt tarafta.

Desire 816’nın boyutundan ötürü HTC güç ve ses tuşlarını sol üst köşeye taşımış. Telefonu sağ elinizle kullanıyorsanız bu tuşlara işaret parmağınızla basabiliyorsunuz. BoomSound destekli telefonun ekranının alt ve üstünde One (M8)’dakini andıran lakin ondan çok daha sade görünen ve dahili ses yükselticilere sahip olan stereo hoparlörler mevcut. Birbirinden ayrı, büyükçe delikleri olan hoparlörler, harici bir hoparlöre ihtiyaç duymadan müzik dinlemek ya da bir şeyler izlemek için gerekli ses yüksekliğine ve kalitesine sahip.