League of Legends Dünya Şampiyonası’nın Ev Sahipliği Yapacak Şehirler Belirlendi

0
42 views

Ünlü Moba oyunu League of Legends’ın Avrupa’da gerçekleşek olan Dünya Şampiyonası’nda final için yarışacak takımların çekilmeli mücadelelerine ev sahipliği yapacak olan şehirler belirlendi.

Paris’teki eleme turları, Londra’daki çeyrek final ve Brüksel’deki yarı finalin ardından, finale kalan takımlar Berlin’deki Mercedes-Benz Arena’da Dünya Şampiyonluğu için kozlarını paylaşacak.

league of legends dunya sampiyonasi

Riot Games, dünyanın en kapsamlı eSpor etkinliği olan ve milyonlarca kişi tarafından heyecanla beklenen League of Legends Dünya Şampiyonası’nı bu yıl daha fazla oyuncuyla buluşturmak için Avrupa’nın 4 ayrı şehrinde gerçekleştireceğini açıkladı. Sonbaharda başlayacak olan Dünya Şampiyonası heyecanında Paris’te gerçekleşecek grup aşamaları, Londra’da oynanacak çeyrek final ve Brüksel’de oynanacak yarı finalin ardından, kupa için mücadele edecek iki takım Dünya Şampiyonası Finali’nde Berlin’de kozlarını paylaşacak.

Dünya Şampiyonası Yolunda Türkiye İddialı

Bu yıl Türkiye’nin ilk Profesyonel eSpor Ligi’ni hayata geçirerek Dünya Şampiyonası’na giden yolda daha profesyonel bir organizasyonla yol aldıklarını ifade eden Riot Games Türkiye eSpor Yöneticisi Bora Koçyiğit, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen League of Legends Türkiye Büyük Finali’nin galibi Dark Passage, Avrupa’daki WildCard’dan birinci çıkarak Dünya Kupası’na katılan 16 takım arasında Türkiye adına mücadele etmişti. Bu yıl da Türkiye şampiyonu ülkemizi uluslararası arenada temsil edecek. Riot Games Türkiye olarak çabalarımızla ülkemizdeki eSpor potansiyelini keşfetmek ve güçlendirmek için çalışıyoruz. Bu yıl heyecan verici mücadelelere sahne olan Şampiyonluk Ligi’nde öne çıkan takımlarımızın başarılarıyla Türkiye’yi eSpor alanında gururlandıracağı günlerin şimdiden heyecanını yaşıyoruz.”

league of legends dunya sampiyonasi-1

Kupa Heyecanı Avrupa Şehirlerini Saracak

Bu yıl sonbaharda gerçekleştirilecek olan Dünya Şampiyonası etkinliklerine ev sahipliği yapacak şehirler ve mekânlar şöyle sıralanıyor:

Grup Aşamaları: 1-4 Ekim ve 8-11 Ekim, Le Dock Pullman, Paris
Çeyrek Final: 15-18 Ekim, SSE Arena Wembley, Londra
Yarı Final: 24-25 Ekim, Brussels Expo, Brüksel
Final: 31 Ekim, Mercedes-Benz Arena, Berlin

-Basın Bülteni