League of Legends Şampiyonu “Sion” Yenilendi!

0
37 views

sion-wallpaper

League of Legends ekibi eski görünümlü şampiyonlarını baştan yaratmaya devam ediyor. Son zamanlarda pek tercih edilmeyen Sion şampiyonu, yeni gelecek güncelleme ile yenilen görünüşü ve yetenekleriyle Ölü Dev Sion olarak karşımıza çıkıyor.

olu dev sion

 

Yetenekler

Pasif: Ölümün Görkemi

Sion savaşta katledilirse kendini yeniden canlandırır ama can değeri yeniden canlandığı süre esnasında hızla azalır. Bu halde hareket edip saldırabilir; can çalma niteliği ve saldırı gücü önemli oranda artar, saldırıları aşırı hızlıdır. Bütün yeteneklerinin yerine Ölüm Dalgası gelir, bu yetenek ona ani ama kısa süreli bir hareket hızı artışı kazandırır. Canı tamamen tükendiğinde, Sion ölür.

Q: Kırp Geçir

Sion ayaklarını sağlamca yere basıp kendini yere sabitler ve bir süre odaklandıktan sonra baltasını önünde kalan geniş bir alanda savurur. Kırıp Geçir’in odaklanma süresi uzadıkça hasarı da atlar ve yükü en az yarısına kadar dolduktan sonra kullanıldığında, isabet ettiği tüm rakipleri havaya savurur.

W: Ruh Eriten

Pasif: Sion bir birim öldürdüğünde, ilave azami can kazanır.Aktif: Sion etrafında kanlı bir kalkan yaratır. Kalkan, var olduğu süre boyunca bozulmazsa patlar ve çevredeki tüm rakiplere büyü hasarı verir. Sion yeteneği erkenden etkinleştirerek, kalkanı kendisi de patlatabilir.

E: İnfazcının Kükremesi

Sion hedeflenen yöne doğru haykırarak, isabet ettirdiği ilk rakibi yavaşlatır, ona hasar verir ve zırhını azaltır. İnfazcının Kükremesi bir rakip minyona ya da orman yaratığına rastlarsa, yaratığı ya da minyonu bir hayli geri savurur. Savrulan minyon ya da canavar çarptığı tüm diğer rakip birimlerine hasar verir ve onları yavaşlatır.

R: Durdurulamaz Hücum

Sion hedef yöne doğru taarruza geçer. Hareket ettikçe hızlanır ve koşarken karşısına çıkan rakip minyonları ezer. İsterse taarruzunu erken bitirebilir. Bu durumda, durdurulduğu noktada yere vurur ve çevresindeki tüm rakiplere alan etkili hasar verir. Aksi takdirde çok uzun bir mesafe boyunca koşar ve sadece rakip bir şampiyona ya da duvara çarptığında veya koşma süresinin sonuna geldiğinde durur. Sion rakip bir şampiyona çarparsa onu havaya savurur ve alan etkili hasar verir. Duvara çarparsa kısa süreliğine sersemler ve çevresindeki alana hasar verir.