Tesisat Alanında Teknolojik Gelişmelerin Dünü, Bugünü

0
33 views

sukacagibulma

Teknolojinin hayatlarımıza bir şekilde dokunuşu ve bilimin akıl almaz bir hızla ilerleyişi bir çok sorunu ya kökünden çözmüş ya da mevcut sorunlara daha kısa zaman ve emek harcatan alternatif yollar üretmiştir. İşte bu noktadan hareketle tesisat alanında yaşanan teknolojik gelişmeler bu konuyu ilgilendiren bir çok sorunu kökünden halletmiş ve hem ekonomik hem de zamandan kazanç sağlamamıza neden olmuştur.

Bu teknolojiler hayatlarımıza girmeden önce evlerimizde karşılaştığımız bir su kaçağının tamir edilmesi günleri bulabiliyordu. Üstelik ev içerisinde savaş alanından farksız manzaralarla karşılaşmamız da cabası. Alt komşularımızın bizim yüzümüzden evlerini su basması ve bu durumun zaman aldığı için beraberinde getirdiği rutubet, nem, koku gibi bir çok sorun… Bunlar insanların gözlerini korkutan manzaralar olduğu gibi bunun yanında ödedikleri yüksek maliyetli fiyatlarda unutulmamalı… Bu gün geliştirilen bir çok cihaz ile bu durumların hiç biri su kaçağı tamirlerinde artık rastlanan manzaralar arasında yer almıyor. Akustik ve Kameralı sistemler sadece dakikalar içinde su kaçağının yerini tespit ederek noktasal tamiratlar ile sorunu kökünden çözüyor. Üstelik eskiye nazaran ödenen fiyatlar yanında komik duracak fiyatlara. Peki neden kalite bu kadar ucuz mu diye aklımızdan geçmiyor değil ancak şöyle düşünelim eskiden bu yöntemler olmadan, bir tesisat ustasının kaçağın yerini belirlemesi belki günlerini alabiliyordu ve bu modern makinelerin yaptığını kara usul yapmaya çalışması fiyatı şişiriyordu. Bu akustik ve kameralı sistemlerin uzman ekiplerce sadece dakikalar içinde yapılması sadece yaptığı işin kolaylık kısmı olarak adlandırılabilir. Haliyle kolay olan bir iş için firmaların sizden dudak uçuklatacak rakamlar istemesi etik bir davranış olamaz. Vizyon sahibi hiç bir firma da bunu müşterisine karşı kullanamaz. O yüzden su kaçaklarının onarım fiyatları düşerken, verilen hizmet ve kalite bazında artışı ve müşteri memnuniyeti önem kazanmıştır. Ayrıca bu teknolojilerin ulaşabilirliğinin kolaylaşması da bu alanda rekabetin artmasına ve fiyatların düşmesine neden olmuştur.

Su kaçağı gibi problemler günümüzde artık modern tamirat yöntemleri ile dakikalar içerisinde halledilebilmektedir. Siz de böyle bir sorunla karşı karşıya iseniz mutlaka bu konu ile ilgili araştırmalarda bulunun. Uzman ekipler tarafından yapılan bu yöntemleri göz ardı etmeyin. Yazımızın başında da söylediğimiz gibi, kalite ucuz değildir, ama teknoloji işi kolaylaştırır ve fiyat düşer. Bu gün tesisat onarımlarında su kaçaklarının artık bir sorun teşkil etmediğini unutmayın.

Bilgi için : http://www.istanbulsukacagibulma.com