Samsung Galaxy S5 Zoom Satışa Çıktı!

0
36 views

Samsung Galaxy S5 Zoom

Samsung’un yeni amiral gemisi Samsung Galaxy S5 geçtiğimiz haftalarda dünya çapında satışa çıktı. Başarılı bir satış grafiğine sahip olan akıllı telefonun Haziran ayına kadar rekor kırması beklenirken, bir yandan da cihazın yan modelleri teker teker görünmeye başladı. Bunlardan bir tanesi Galaxy S5 mini adlı S5 varyantı, bir diğeri ise telefonun özel bir kameraya sahip Zoom versiyonu.

Samsung Galaxy S4′ün yan sürümü S4 Zoom örneğinde olduğu gibi bu ürün de Galaxy S5′in yan sürümü olarak çıkacak. Kısaca Galaxy S5 Zoom adıyla piyasaya çıkacağı konuşulan cihazın yeni adının ise muhtemelen Samsung Galaxy K olacağı ortaya çıktı. Çok daha ince bir yapıya sahip olacağı belirtilen Galaxy K, 10x optik zoom özelliğine sahip.

Resmi Duyuru Yakında!

Ne zaman satışa çıkacağı bilinmeyen bu özel Galaxy S5 versiyonunun resmi duyurusu ise kapıda! Samsung’un şahsi Instagram sayfasında paylaşılan bir görsel, Singapur’da bulunan “Red Dot Desing Museum” adlı yapıyı gösteriyor ve “The Next Galaxy” metnini içeriyor. Verilen tarih ise 29 Nisan,

Fotoğraf düşkünleri için hazırlanan Galaxy K’ya ait olduğu belli olan duyuruda cihazın resmi donanımsal özellikleri ve tasarımının son halinin paylaşılacağı söyleniyor.

Galaxy K’nın Özellikleri Nasıl Olacak?

Adı henüz resmi olarak kesinleşmemiş olan Galaxy K, söylentilere göre sadece fotoğraf çekmek ve video kaydı yapmak dışında da işlevlere sahip olacak. Samsung’un yeni akıllı telefonunun henüz doğrulanmamış olan özellikleri ise şu şekilde; 4.8 inç 720 x 1280 piksel çözünürlüklü ekran, sekiz çekirdekli Exynos 5 SoC (system on chip), 2 GB RAM, Android 4.4.2 ve en son TouchWiz arayüzü. Ürünün kamera gücü ise 20 MP değerinde.

Kaynak: Scroll