Tayvan Excellence Gaming Cup’a İlgi Büyüktü!

0
49 views

Tayvan Excellence Gaming Cup‘ın finali, 500’ü aşan rekor izleyici ile nefesleri kesti. Dünyanın en çok oynanan oyunu League of Legends (LoL) için amatörlere yönelik olarak Türkiye’de düzenlenen en büyük turnuva olan “Tayvan Excellence Gaming Cup”ta son 8 takım 20 bin TL’lik ödül havuzunu ve sponsor Tayvan firmalarının birbirinden değerli ürünlerini paylaştı.

Tayvan Ticaret Merkezi tarafından, ESL Türkiye işbirliği ile düzenlenen “Tayvan Excellence Gaming Cup” Finali 10 Mayıs’ta Yapı Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirildi. Başvuruları 1 Nisan’da başlayan ve 1200 oyuncunun katıldığı yarışma 29 Nisan’da online olarak başladı. 1-22 Nisan arasında İstanbul’da 10 üniversitede ön başvuruların da alındığı yarışmada, online yarışın yapıldığı 10 gün boyunca 1200 oyuncunun oluşturduğu 240 takım mücadele etti. Nefes kesen online elemeler sonucunda Babz, En kötü ikinci, Unknown Barcodes, Flamerlar Kulübü, Looking For Sponsors, ZONE ESports, FMF Esports Club ve 380 VOLT takımları son 8’e kaldı.

Tayvan Excellence Gaming Cup

Sponsorluğunu Tayvan’ın ASUS, FSP, Gigabyte, INWIN, MSI, Thermaltake ve Transcend gibi büyük teknoloji markalarının gerçekleştirdiği Tayvan Excellence Gaming Cup’ın final etkinliğinin açılışında bir konuşma yapan Taipei Ekonomi ve Kültür Komitesi-Ankara Ekonomi Sekreteri Maggie Lee şöyle dedi: “Türkiye’nin oyun endüstrisi son birkaç yılda oldukça gelişerek, Tayvanlı tedarikçiler için daha fazla fırsatlar açmıştır. Mevcut en son istatistiklere göre, Türkiye’de yaşları 16 ila 50 arasında değişen 22,5 milyon oyun tutkunu var. En çarpıcı bilgi, Türkiye’nin, kişisel bilgisayarda oyun oynamaya harcanan zaman konusunda, oyunlara özel kişisel bilgisayarlarda harcanan %70 oranındaki zamanla dünyada 3. sırada olduğudur. Bütün oyunculara turnuvamıza katıldıklarından ötürü çok teşekkür ediyorum.”

Taiwan Excellence Gaming Cup finalini profesyonel ligde yer alan HWA ve Dark Passage takımları da izledi.

-Basın Bülteni