Tera: Fate of Arun Yeni Güncellemesi İle Karşımızda!

0
46 views

TERA Fate of Arun Logo

Gameforge, geliştirici Bluehole ile birlikte Avrupa piyasasına bugün Tera: Fate of Arun’u sürüyor. Güncelleme maceracıları Kuzey Arun’a götürüyor. Oyuncular burada dört yeni bölgenin ve sürükleyici mahzenin yanı sıra yeni bir arenada gücünü sergileyebilecek.

Maymunlar ülkesindeki kral

Fate of Arun, oyuncular arasında gerçekleşen yeni bir yarışma türünü hizmete sunuyor: Oyuncular, Maymun Arenası’nda üçer savaşçıdan oluşan ekipler halinde dolaylı olarak birbirleriyle savaşıp, hücum eden canavar dalgalarına karşı koyacak. Düşmana yem edilen savunması zayıf olanlardan tutun TERA’ya özel BAM’a kadar (Big Ass Monster) öldürülen rakiplerin büyüklüğüne ve sayısına bağlı olarak mağlup edilen canavarlar için ekiplere puan verilecek. İşin zor tarafı: Eğer ekip yeterince odaklanmadan saldırıları farklı hedeflere gerçekleştirirse, hedefler mağlup edilmeden kaybolabilir. Bu ekip yarışması üç turdan oluşur ve olaya heyecan katmak için ulaşılan puanlarla her turdan sonra kendi ekibiniz için güçlendirici nesneler, düşman ekibi de zayıflatacak nesneler alabilirsiniz, örneğin: saldırınızı güçlendiren nesneler, ek canavar dalgaları ya da düşman ekibi düzenli olarak birkaç saniyeliğine çok fena uyuşturan bir sihir.

TERA Fate of Arun Elkaia

Yeni ufuklara doğru

Bir hava gemisiyle kıtanın kuzey bölgesine doğru gidilecek. Yabani Ülke, İlkbahar Vadisi, Arx Umbra ve Ex Prima isimli dört bölgede eski dotlar ve yeni düşmanlar, 65’e yükseltilen maksimum seviyeye ulaşma yolundaki yolcuları selamlayacak. Her sınıfa bu sayede çok sayıda farklı ve yeni yetenek öğrenme fırsatı doğacak. Bu güncelleme sayesinde belli mekanizmalar yeniden düzenlenecek.

TERA Fate of Arun Akdeva
Rengarenk tasarlanmış bölgeler Unreal 3 Engine sayesinde masalımsı bir grafikle gözleri büyülüyor. Oyuncular keşfedilmemiş bölgelerden geçerken eski oldukları kadar bilge Baraka’ların ülkesini keşfedecek ve Baş Devan’ların baskısına maruz kalıp köleleştirilen Taş Halkı’nın kurtarılması için savaşacak.

TERA Fate of Arun screenshot

Hikayeye uygun Sabeks Silah Odası ya da Kasapçı Katakombu gibi mahzenlerde maceracılar seviye atlayabilecek. Bunlar seviye 61 ve 64’den itibaren kullanımda olacaklar. Son aşama içeriği olan Obur Boğaz ve Batismal Derinlikleri isimli zindanlar, tecrübeli oyuncu gruplarını bile zorlayacak.

Her savaşta kahramanları, üstesinden ancak ekip olarak gelebilecekleri savaş mekanızmaları ve bilmeceler bekliyor.

Güncellemenin özellikleri tek bakışta:

  • Dört ek bölge: Yabani Ülke, İlkbahar Vadisi, Arx Umbra ve Ex Prima
  • 65’e yükseltilen maksimum seviye
  • Yeni yetenekler
  • Heyecanlı TERA hikayesinin devamı
  • Dört zorlu mahzen: Sabeks Silah Odası, Obur Boğaz, Kasapçı Katakombu, Batismal Derinlikleri
  • Maymun Arenası