İyi Isıtmayan Peteklerle Temizlik Şart

0
36 views

petek temizliği

İyi ısıtmayan peteklere temizlik şart olmuştur çünkü tesisatın içinde oluşan kir ve tortular ısınmayı engelleyerek ısınma problemlerine yol açarlar. Dikkat ederseniz peteklerin alt kısmı hep soğuktur ve kış aylarında petekleri yaktığınızda iyi ısı verimi alamazsınız bunun için kombi tesisatının temizliği şarttır.

Peki petek temizliği nasıl yapılır ? Uzman firmalar tarafından kullanılan çözücü kimyasallar ve basınçlı makine sistemleri ile yapılmaktadır. Bu konuda hizmet veren firmamız İstanbul geneli hizmetini sürdürmektedir. Petek temizleme ihtiyacı ile karşı karşıya kaldıysanız hiç vakit kaybeden ve düşünmeden firmamızı arayın ve bu önemli ihtiyacınıza profesyonel anlamda kalıcı çözümler üretmek için ilk adımı atın. Sonradan sizin pişman olmanıza neden olacak geleneksel yöntemler ile çalışan ve insanlara çok ucuza sorunları çözeceğine dair vaatlerde bulunan ustalara ya da firmalara yönelmek yerine bu alanda kurumsallaşmış olan şirketi ve personeli ile birlikte tüm İstanbul’a hizmet götüren firmamızı tercih etmeniz sizin çok sağlıklı bir karar olacaktır. Nitekim çok sayıda servis aracı ve İstanbul ilimizde her iki yakada bulunan ofisimiz ve personelimiz ile bizler uzun zamandır insanların ısınma ve petekleri ile ilgili pek çok sorunu çözmekteyiz.

Petek temizliği işlemini mutlak suretle düzenli olarak en az birkaç senede bir yaptırmanız sizlerin hem sağlığı açısından hem de tasarruf sağlaması açısından çok büyük önem ifade etmektedir. Zira zaman içerisinde peteklerin içerisinde bulunan su çamurlaşmaya ve tortular oluşturmaya başlamaktadır. Ayrıca yine bu peteklerin içerisinde oluşan kireçlenmeler peteklerin çok geç ısınmasına ya da hiç ısınmamasına neden olmaktadır ki bu durum aynı zamanda ısındıktan sonra doğalgazınızı kapattığınız anda çabuk soğumaya da neden olmaktadır. Siz de takdir edersiniz ki tüm bu sebepler özellikle de kış aylarında çeşitli hastalıkların arka arkaya gelmesine de kaynak olmaktadır. Bu yüzden siz de hiç vakit kaybetmeden hemen petek temizliği yaptırabilirsiniz.